مدل موی کوتاه دخترانه 1403

مدل موی کوتاه دخترانه 1403

همان طور که با خانه تکانی و خرید لباس نو، خود را برای سال جدید آماده می‌کنید، می‌توانید با انتخاب یک مدل موی متفاوت و مد روز هم به خودتان حس و حال خوبی هدیه دهید. در عین حال که برای ایجاد یک تغییر مثبت و خوب در خود هرگز نباید معطل یک فرصت مناسب بود، فکر می‌کنم همه موافق باشیم که سال جدید همیشه زمان خوبی برای این قبیل کارها است. خوشبختانه مدل کوتاهی مو زنانه 1403 تنوع زیادی دارد و با توجه به فرم صورت و سلیقه خودتان، برای انتخاب مدل موی کوتاه زنانه در آرایشگاه دست‌تان حسابی باز خواهد بود. 

در حالی که مدل‌های دهه 90 میلادی مثل مدل اختاپوسی و میکسی در سال گذشته مد بود، آرایشگران پیش‌بینی می‌کنند که برخلاف مدل کوتاهی مو دخترانه ۲۰۲۳، در سال جدید مدل‌های بلندتر و پرطرفدار دهه 70 به عرصه بازگردند و انواع چتری‌ها و مدل‌های کوتاهی مو دخترانه باب و پیکسی مد شوند. 

پیش از این که به این جدیدترین مدل‌های موی کوتاه زنانه بپردازیم، مدل‌های کوتاهی مناسب برای انواع فرم‌های صورت را بررسی می‌کنیم. 

مدل موی مناسب برای انواع فرم صورت

مدل موی مناسب برای انواع فرم صورت

ممکن است با آمدن هر مدل موی کوتاه دخترانه‌ جدیدی وسوسه شویم که آن را امتحان کنیم ولی باید بدانیم که نه تنها بافت و حالت مو، که فرم صورت نیز در تناسب مدل مو با چهره نقش مهمی ایفا می‌کنند. برای تشخیص فرم صورت ابتدا تمام موهای خود را ببندید، جلوی آینه بایستید. دور شکل صورت خود را با رژ لب یا ماژیک روی آینه بکشید. حالا از آینه کمی دور شوید و فرم صورت خود را روی آینه ببینید. در ادامه انواع فرم صورت و مدل‌ موهای مناسب هر چهره بررسی می‌کنیم.

فرم صورت بیضی

کسانی که فرم صورت بیضی دارند خیلی خوش شانس هستند. بیضی ایده‌آل‌ترین شکل صورت است چون تقریبا همه مدل مو کوتاه دخترانه جدید به آن می‌آید.  از کوتاه‌ترین تا بلندترین مدل‌های کوتاهی مو برای این افراد مناسب هستند. 

فرم صورت گرد

افراد دارای فرم صورت گرد می‌بایست استایل موی کوتاه دخترانه‌ای را امتحان کنند که تقارن صورت‌شان را از بین ببرد به طوری که با ایجاد خطای دید به طول صورت اضافه کند.

مدل کوتاهی مو زنانه

فرم صورت مربع

مدل کوتاهی مو زنانه تا روی شانه و مدل‌های کوتاهی متوسط و لایه لایه خیلی به افراد دارای فرم صورت مربع می‌آیند. کوتاهی لایه لایه کناره‌های صورت را می‌پوشاند و آن را باریک‌تر و متوازن‌تر نشان می‌دهد. 

فرم صورت مستطیل

خانم‌هایی که صورت‌های مستطیلی دارند برای نرم نشان دادن ظاهر فک تیزشان، باید مدل کوتاهی مو زنان‌ای  با برش‌های چند لایه، حاشیه‌های گرد و حالت‌های مواج انتخاب کنند. به طور کلی، مدل موی خیلی بلند برای صورت‌های مستطیلی چندان مناسب نیست. 

فرم صورت قلبی

مدل موی پیکسی مسلماً یکی از بهترین مدل‌های مو برای صورت‌های قلبی شکل است. این مدل مو به فرد ظاهری بسیار با اعتماد به نفس و شیک می‌دهد. 

حالا که با انواع فرم‌های صورت آشنا شدیم به انواع مدل موی کوتاه دخترانه جدید می‌پردازیم که قرار است در سال جدید غوغا کنند و حسابی بدرخشند.

مدل موی کوتاه دخترانه باب مواج بلانت

باب مواج بلانت

این طور که پیداست سلیقه و مد جدید مستلزم یک ظاهر محافظه‌کارانه‌تر و ملیح‌تر است؛ بنابراین در سال جدید به‌جای باب‌های صاف و شق و رق، شاهد باب‌هایی با موج‌های طبیعی و کمی ژولیده خواهیم بود.

اگر امسال می‌خواهید این مدل کوتاهی مو جدید زنانه را امتحان کنید از آرایشگرتان بخواهید تا کمی از حجم انتهای موهایتان کم کند. این کار باعث می‌شود که مو ظاهری صاف، شیک و متراکم‌تر پیدا کند. ترکیب این مدل با طرح ناخن بهاری برای عید غوغا می‌کند.

چتری بیرکین دهه 70

چتری بیرکین دهه 70

این مدل چتری بازگشتی به دهه 70 میلادی است و از مدل موی جین بیرکین، بازیگر و خواننده انگلیسی الهام گرفته شده است. 

رمز و راز این مدل چتری زیبا، لایه‌های ظریف است. آرایشگر با برش لایه‌هایی که کمی ناهموار و شکسته هستند، به مو ظاهری نرم و طبیعی می‌دهد. این مدل مو به خصوص برای کسانی که موی طبیعی‌شان کمی حالت دار است بسیار عالی است. 

باب طول چانه

باب طول چانه

مدل موی کوتاه دیگری که می‌توانید در سال 2024 امتحان کنید، مدل مویی باب است تا چانه کوتاه شده باشد. این مدل کوتاهی مو دخترانه که به نوعی فک و چانه را قاب می‌گیرد، شیک، تمیز و جسورانه است و می‌توانید آن را هم روی موهای صاف و هم موهای فر خود امتحان کنید.

هالو کات

برای داشتن هاله لازم نیست حتماً فرشته باشید! این مدل کوتاهی مو زنانه تا حد زیادی برای شما همان نقش هاله را ایفا می‌کند. مدل هالوکات به نوعی سبک ساده‌تر مدل کاسه‌ای است که از انواع پرطرفدار مدل کوتاهی مو دخترانه ۲۰۲۳ بود. 

قد این مدل مو می‌توان تا روی چانه یا شانه باشد. اما در هر صورت مشخصه اصلی آن چتری‌های گردش است. باید از آرایشگرتان بخواهید که چتری‌هایتان را در امتداد ابروها و به صورت لایه لایه کوتاه کند. 

فرفری پیکسی

فرفری پیکسی

در سال جدید شاهد مدل به روزتری از پیکسی کلاسیک خواهیم بود. این مدل موی کوتاه دخترانه با چتری‌های مجعد باب دندان کسانی است که به دنبال ایجاد یک تغییر بزرگ در ظاهر خود هستند.  

مشخصه اصلی این مدل کوتاهی مو دخترانه جدید لایه‌ای از موست که روی پیشانی می‌ریزد. این مدل مو برای کسانی که حالت مویشان به طور طبیعی مواج است بسیار عالی است. بدین ترتیب، بدون نیاز به حالت دهی زیاد به این مدل موی جذاب می‌رسید. 

چتری تا روی چشم

چتری تا روی چشم

امسال منتظر چتری‌هایی باشید که از آنچه قبلاً دیده‌اید بلندتر هستند. یکی از انواع مدل کوتاهی مو زنانه 1402 چتری‌های بلند و پرپشتی هستند که تا روی چشم را می‌پوشانند. این مدل کوتاهی مو جدید زنانه به خصوص به موهای صاف خیلی می‌آید.

اگر می‌خواهید چتری‌هایتان ظاهر بهتری داشته باشند از آرایشگرتان بخواهید که وسط چتری‌ها را کمی خردتر و کوتاه‌تر کند و پهلوها را بلندتر بگذارد. با این کار هم به چتری‌ها یک حالت قوس مانند می‌دهید و هم دیدتان مختل نمی‌شود. 

مدل شگی مجلسی

مدل شگی مجلسی

این مدل به خصوص مناسب کسانی است که از سبک قدیمی باب و مدل موی شگی خود خسته شده‌اند و می‌خواهند آن را به نحوی ارتقا بدهند و به روز کنند. در این مدل مو، لایه‌ها بلندتر و صاف‌تر است و انتهایشان کمی حالت دارد. سادگی این مدل موی جدید آرایش و نگهداری آن را آسان‌تر می‌کند. به همین دلیل است که انتظار می‌رود یکی از محبوب‌ترین مدل کوتاهی مو سال 2024 باشد. 

تصمیم گیری در مورد کوتاهی مو چندان ساده نیست. به خصوص اگر بعد از مدت‌ها تصمیم به این کار گرفته باشید و در صدد یک تنوع و تغییر جذاب و در عین حال مطمئن باشید.  در این مقاله چند مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه را بررسی کردیم و همانطور که دیدیم در سال جدید تمرکز بر مدل‌های کوتاهی است که با بافت و حالت موی اصلی فرد تناسب بیشتری داشته و به مراقبت و حالت دهی کمتری نیاز داشته باشند. یک آرایشگر خبره با اطلاع از سبک مورد علاقه خودتان، به شما در خصوص بهترین و مناسب ترین مدل مو مشاوره می‌دهد و راهنمایی‌تان می‌کند. 

پرسش‌های پرتکرار

محبوب ترین مدل مو برای سال 1403 چیست؟

خوشبختانه در سال جدید مدل‌های کوتاهی زیادی برای انتخاب کردن در اختیار دارید و بسته به فرم صورت، میزان بلندی یا کوتاهی مورد نظر و حالت مو و سبک مورد علاقه‌تان می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر انواع مدل موی کوتاه دخترانه جدید، در سال جدید مدل کوتاهی تا روی شانه هم یکی از پرطرفدارترین مدل‌ها خواهد بود. 

 

در سال جدید کدام مدل موی کوتاه دخترانه پرطرفدارتر خواهد بود؟

در سال جدید هم همچنان مدل‌های کوتاهی باب محبوب‌ترین خواهند بود. این مدل کوتاهی زنانه ساده و شیک است و از طرفی نگهداری آن آسان و برای هر موقعیتی مناسب است.

 

جذاب ترین طول مو برای خانم های بالای 50 سال چیست؟

به طور کلی، برای خانم‌های بالای 50 سال مدل موی کوتاه بالای شانه توصیه می‌شود. این مدل‌های کوتاه در عین زیبایی به سلامت مو هم کمک می‌کنند. 


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *